Snooker

Snooker jest odmianą bilarda więc także tak jak on jest sportem. Niestety jest on jeszcze mniej znany niż bilard. Gra w snookera jest bardzo podobna jak gra w bilarda. Kule są troszeczkę mniejsze do snookera niż te rozgrywane w bilardzie. Inną nazwą snookera jest bilard angielski. Jak wiadomo bile są mniejsze więc łatwiej trafiać nimi do łuz. W snookerze tak samo jak w bilardzie jest sześć łuz. Wielkość ich jest taki sam jak w bilardzie. W snookerze tak samo jak bilardzie gra się tylko i wyłącznie w dwie osoby. Każdy bilardzista posiada swój osobny kij którym gra. Kij jest takie sam jak we wszystkich bilardach i grach podobnych. Pierwszy raz w snookera grano już w XIX wieku więc sporo lat temu. Grano wtedy na dość niedopracowanych stołach i grano krzywymi kijami. Gra w tamtych czasach była bardzo nudna i mało efektywna.

Dzisiejsza grą jest bardzo ciekawa. Z roku na rok przybywa miłośników snookera. W snookerze jest 22 bil. Piętnaście z nich to bile czerwone które punktowane są za jeden punkt. Siedem pozostałe bile pomalowane są na różne kolory. Wyróżniamy bile takie jak żółta, zielona, brązowa, niebieska, różowa oraz czarna. Punktowane są one od 2 punktów do 8. Najmniej punktowana jest oczywiście bila żółta a najwięcej bila czarna. Jeżeli się wbije bilę czerwoną a następnie na przykład bilę czarną to później układa się bilę czarną na dane miejsce. Snooker jest trudniejszą grą ponieważ na zmianę trzeba bić bilę czerwoną a potem bile kolorowe. Często bilardziści ulepszają swoje kije smarując je specjalnymi proszkami by uderzenie było jak najlepsze. Żeby być dobrym bilardzistą trzeba być bardzo inteligentną osoba gdyż trzeba rozplanować i rozpracować taktykę na przeciwnika. Musimy również inteligentnie a zarazem szybko podejmować decyzje które bile najlepiej uderzać. Musimy szybko decydować ponieważ gra w snookera jest na czas. Każdy przeciwnik posiada dany czas w jakim musi wykonać dany ruch. Jeżeli nie wykona to jest faul i przeciwnik może ustawić sobie białą bilę w danym polu.

Tenis

Sporo młodych ludzi lubi grać w takiego tenisa w którego gra się na stole. Sport ten nazywa się tenis stołowy. Nazwa oczywiście wzięła się z tego że gra się na stole. Stół ten posiada dość niską siatkę która jest zawieszona przez środek stołu. W tenis stołowy mogą grać jednocześnie dwie lub cztery osoby. Stoją bo dwóch przeciwnych stronach stołu. Gracze grają za pomocą specjalnych drewnianych rakietek do tenisa. Są one dość Male. Rękojeść jest bardzo dopasowana do kształtu ręki natomiast dalsza część jest dość zaokrąglona. Na tej części większej są przyklejone specjalne gumy by można było odbijać piłeczkę łatwo i piłeczka leci w stronę którą my chcemy. Profesjonaliści przyklejają te gumy tuż przed grą lub przed zawodami. Gumy w rakietce są wtedy mocniejsze i łatwiej ciągnął piłeczkę. Piłeczka do tenisa stołowego jest bardzo lekka i jest pusta w środku. Łatwo się nią odbija. Wystarczy lekki ruch i piłeczka leci dość daleko. W ping pongu czyli tenisie stołowym gracz nie może dotknąć ręką stołu. Jeżeli tak się stanie to od razu punkty dostaje przeciwnik. Gracz musi tak odbijać piłeczkę żeby przeleciała nad siatką i uderzyła w stół na terenie przeciwnika. Jeżeli przyleci do nas piłeczka to także musi się odbić piłeczka na stole na naszej połowie.

Piłeczka może dotknąć stołu tylko raz na naszej połowie a potem musimy uderzyć na stronę kolegi lub zawodnika. Ogólnie gra w tenisa nie jest trudna. Bardzo łatwo i szybko można nauczyć się gry. Jednak profesjonaliści którzy Graja na zawodach muszą trenować bardzo długo i często ponieważ jeżeli się nie trenuje to wiadomo że spada forma i się źle gra. Piłeczka jest tak lekka że bardzo ważna rzeczą w grze jest jej podkręcanie. Jeżeli dany zawodnik podkręci piłeczkę takim energicznym ruchem to przeciwnikowi bardzo ciężko jest ją odebrać. Bardzo ważnym elementem w ping pongu jest refleks oraz szybkie reagowanie ponieważ tenis stołowy jest grą bardzo szybką i cały czas się coś dzieje. W tenisie stołowym jest bardzo dużo rodzajów trzymania rakietki.

Tenis ziemnny

Inną odmianą tenisa jest tenis ziemny. Sport ten jest dość podobny do tenisa stołowego. Tenis ziemny jest jednak znacznie bardziej znany na całym świecie. Zawody czy rozgrywki nie odbywają się jednak na stole do tenisa tylko na specjalnym korcie tenisowym. Wybudowanie takiego kortu jest niestety dość kosztowne i nie w każdym mieście możemy spotkać takie miejsca gdzie będziemy mogli pograć w tenisa. W tenisie ziemnym tak samo jak w innych odmianach tenisa piłkę zagrywa się nad siatką tak aby przeleciała na stronę przeciwnika. Rakietki oraz piłki są jednak znacznie większe niż w tenisie stołowym. Rakietka ma zawiązany środek specjalnymi mocnymi linkami które muszą wytrzymać sporą siłę uderzenia piłką. Piłka do tenisa ziemnego także jest pusta w środku lecz jest większa. Najczęściej piłka ta ma kolor zielony i wykonana jest ze specjalnych tworzyw sztucznych. W tenisa mogą grać wszyscy ludzie w każdym wieku. Jednak wiadomo że dzieciom na przykład w wieku siedmiu lat ciężko będzie nawet utrzymać rakietkę a co dopiero uderzać nią piłkę. W tym sporcie mogą brać udział zarówno mężczyźni jak i kobiety.

W tenisie nie tylko trzeba mieć dużo siły by mocno uderzać piłkę. Ważnym elementem jest również wytrzymałość. Latanie za piłką przez cały mecz jest bardzo utrudniające i męczące. Są dlatego porobione przerwy by zawodnicy mogli odpocząć. Kobiety mają dłuższe przerwy niż mężczyźni w tym sporcie. W tenisie ważnym elementem są również wygodne buty. Muszą być bardzo wygodne oraz dopasowane do stopy ponieważ mogły by zrobić odgniecenia przez cały mecz i bardzo by bolały nogi przy następnym treningu czy meczu. Specjalne buty do tenisa są bardzo drogie i ich cena wynosi nawet do 400zł. Co roku jest bardzo dużo turniejów rozgrywanych na całym świecie. Największe gwiazdy tego sportu spotykają się i rozgrywają wtedy mecze. W takich zawodach można zdobyć nie tylko sławę i pieniądze ale również dużo się nauczyć. Warto dodać że tenis ziemny jest sportem dość drogim i pensje zawodowców są bardzo wysokie.

Gry karciane

Gra w gry karciane to również sport. Bardzo popularnym sportem a zarazem grą karcianą jest gra w pokera. Gra ta polega na wygraniu całej partii za pomocą danych kart. Bardzo dużo ludzi gra w pokera na prawdziwe pieniądze. Można powiedzieć że jest to hazard więc sporo ludzi przegrywa pieniądze. Jeżeli jednak ktoś dobrze potrafi rozplanowywać i myśleć może się nieźle wzbogacić. Poker jest grą w której można grać w więcej osób. Muszą być co najmniej dwie osoby. Gra w pokera zalecana jest od osiemnastu lat. Dlatego zakazana jest dla dzieci ponieważ pojawiają się elementy hazardu jeżeli gra się na pieniądze. Zwykle w pokera gra się za pomocą 52 kart. By grac w tę grę trzeba tka jak w inne gry karciane znać znakomicie wszystkie karty. Jednak nie jest to trudne. Ogólna gra w pokera nie jest trudna. Można bardzo szybko się jej nauczyć. Jednak mało ludzi gra w pokera. Oczywiście w pokera tak jak w innych sportach występują różne konkursy na których można zmierzyć się z różnymi przeciwnikami i można wygrać różne nagrody lub puchary czy wyróżnienia. W pokerze występują dane układy które można wylosować po potasowaniu przez rozgrywającego.

Oczywiście układ który jest trudniejszy do wylosowania jest tak jakby bardziej punktowany. Po prostu jeżeli ktoś ma najlepszy układ to wygrywa partię. Dużo starszych ludzi tak samo jak w szachy gra w wieku emerytalnym. Emeryci którzy nie mają co robić po prostu spotykają się z kolegami i rozgrywają w pokera. Jednak starsi ludzie grają w pokera nie dla sportu a bardziej dla rozrywki i dla tego by fajnie i miłym towarzystwie spędzić czas. Poker jest najpopularniejszym sportem karcianym. Jednak mało ludzi gra w ta grę. Ludzie grają w pokera bardziej dla zabicia czasu oraz nudy. Jednak w całej Polsce bardzo często rozgrywane są konkursy w których spotykają się pokerzyści i rozgrywają mecze. Oczywiście jest sporo różnych odmian pokera. W Polsce jednak gra się w tego klasycznego pokera. W innych krajach ludzie Graja w inne rodzaje pokerów.


O sporcie i nie tylko

You are currently browsing the archives for the Gry indywidualne category.

    Sport ten jest bardzo popularnym sportem ale również jest brutalny. Ten sport nazywa się hokej. Pierwsze zapoczątkowanie hokeju było w Anglii. Jest obraz, pewnego malarza który w 1565 roku namalował pierwszą grę hokeja na lodzie. Gdzie pierwszy raz pojawiły się zakrzywione kije do gier oraz krążki z drewna. Teraz sport jest rozpoznawany na całym świecie i jest niezwykle popularny. Jest wiele państw które uczestniczą w zwodach hokeja na lodzie. Oprócz tego mamy tak że drugą stronę hokeja czyli hokej na trawie. Te dwa hokeje nie różnią się za bardzo może tylko środowiskiem. Hokej na lodzie jest trochę bardziej popularny niż na trawie. W hokeju na lodzie zawodnicy muszą mieć perfekcyjnie opanowaną jazdę na łyżwach oraz uderzanie kijem ale pierwsze co zawodnicy robią to jazda na łyżwach uczą się jej od małego. Muszą mieć to tak opanowane, że kiedy jadą to mają się czuć jak by biegli. Boisko do Hokeja na lodzie nie jest większe od boiska do koszykówki. Jedną zaletą tego sportu jest to że można jeździć za bramką bez żadnych błędów w grze . Ale gra jest bardzo brutalna dlatego zawodnicy są bardzo dobrze wyposażeni w ochraniacze na każdą część ciała. Zasady gry to pięciu zawodników w polu oraz jeden bramkarz. Gra jak każda inna polega na zdobywaniu punktów tylko w tej dyscyplinie zdobywaniu punktów jest ciężkie gdyż bramka jest bardzo mało a bramkarz jest tak dobrze uzbrojony że ledwo widać jakąś dziurę za nim. Ochraniacze są tak zrobione by ochraniały przy zwarciu z innymi zawodnikami oraz przed uderzeniami z kijów i krążków. Kije są specjalnie wykonane z drewna i wypolerowane , są one bardzo mocne dlatego rzadko się kupuje kije. Są wykonane z dębiny czyli bardzo twardego drzewa. Krążki jednak są wykonane z plastiku bardzo twardego oraz ciężkiego. Ochraniacze z miękkiej gąbki i usztywnione w każdym miejscu. Każdy zawodnik posiada kask na głowie by chronić głowę przed uderzeniem kija lub krążka. Po dwóch końcach boiska przymocowane są do lodowiska specjalne bramki. Stworzone są z metalowych rurek oraz siatki. Oczywiście prawdziwi faceci uwielbiają hokej. Co prawda w naszym kraju nie jest to najbardziej popularna dyscyplina sportowa, jednak ma ona dość liczne grono swoich fanów. Osobiście, gdy oglądam w telewizji hokej, to zazwyczaj jest to Olimpiada no i oczywiście z utęsknieniem czekam na bójkę. Myślę, że nie tylko ja na to czekam i wiele osób właśnie na hokej patrzy przez pryzmat potencjalnej możliwości obejrzenia walk pomiędzy wielkimi facetami. Internetowi bukmacherzy są ostatnimi czasy bardzo popularni dzięki wielu atrakcyjnym promocjom. Ostatnio miała miejsce śmieszna sprawa, gdyż bijący się hokeiści zostali oskarżeni o bijatykę. No cóż, zakłady sportowe to nie tylko zabawa, nie pamiętam gdzie to było, ale jak sądzę tak idiotyczna sprawa mogła zdarzyć się tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Generalnie każdy kto kiedykolwiek spotkał się z tym krajem i jego dość mocną specyfiką, doskonale wie że właściwie w nim nic nie powinno ani nie może zdziwić. To doprawdy jest intrygujący kraj. opec.com.pl - darkop.pl - dlazycia.com.pl - http://szybka-forsa.com.pl/